Wyróżnienia i certyfikaty a wizerunek przedsiębiorstwa | Polska Grupa Certyfikująca

Blog

Wyróżnienia i certyfikaty a wizerunek przedsiębiorstwa

Postrzeganie firmy przez kontrahentów, klientów, ale także jej pracowników ma ogromne znaczenie dla jej funkcjonowania na rynku. Przedsiębiorstwo pozytywnie oceniane przez zewnętrzne, niezależne instytucje jest postrzegane jako solidny, rzetelny i wiarygodny partner w biznesie. Dlatego tak ważne dla wizerunku firmy są wyróżnienia, nagrody i certyfikaty.

Niezależne instytucje poprzez analizowanie każdego aspektu działalności przedsiębiorstw i honorowanie ich odpowiednimi certyfikatami rekomendują współpracę z tymi graczami na rynku, którzy stosują pozytywne praktyki biznesowe.

Przedsiębiorstwa wyróżnione certyfikatami, nagrodami są lepiej postrzegane przez klientów zewnętrznych jak i współpracowników czy kontrahentów. Certyfikat jest wyrazem prestiżu firmy oraz jej wiarygodności. Jest to cecha niezwykle ceniona w świecie biznesu. Ponadto posiadanie certyfikatu urealnia wizerunek jaki buduje firma, gdyż słowa ,,jesteśmy sprawdzoną firmą”, stają się nie pustym hasłem reklamowym lecz faktem. Jest to dowód na to, że firma charakteryzuje się odpowiedzialnością, kompetencją oraz uczciwością – jej pozycja wzrasta z każdym uzyskanym dyplomem.

Przedsiębiorstwo, które w swojej działalności stawia na nowe rozwiązania i innowacje technologiczne czy procesowe, będzie chciało zaznaczyć to w świadomości otoczenia gospodarczego. Doskonałym narzędziem promocyjnym będzie w tym przypadku certyfikat, świadczący o innowacyjności firmy.

Beneficjenci działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka „Paszport do eksportu”, a także inni przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności stawiają na ekspansję na rynki zagraniczne, na pewno będą chcieli podkreślić swoją wiarygodność i rzetelność w roli eksportera. Tu również najlepszym rozwiązaniem promocyjnym może okazać się odpowiedni certyfikat.

Certyfikaty wymagają również od przedsiębiorstw ciągłej pracy nad ich rozwojem – zazwyczaj są przyznawane na określony okres czasu, po zakończeniu którego firma poddawana jest ponownym analizom. Raz przyznany certyfikat, nagroda czy wyróżnienie wymaga od kadry zarządzającej przedsiębiorstwa dążenia do utrzymania a nawet polepszania ocenionych standardów.

Otrzymanie certyfikatów i nagród przez firmy pozwala wyróżnić się wśród innych podmiotów działających na rynku i zdobyć uznanie w branży. Na konkurencyjnym rynku wyróżnienie się jest główną cechą decydującą o powodzeniu w biznesie.

 

Top

Masz pytania ? 61 307 23 13

Otrzymuj najnowsze informacje.