Potwierdzenie wiarygodności sklepu internetowego | Polska Grupa Certyfikująca

Blog

Potwierdzenie wiarygodności sklepu internetowego

Z badań Komisji Europejskiej wynika, iż krajowy e-handel w krajach Unii wciąż się rozwija. Sklepów internetowych przybywa, a Polacy polubili e-zakupy. Niestety, korzystanie z ich usług, niesie ze sobą ryzyko nieuczciwych transakcji. Wielu kupujących napotyka na problemy podczas internetowych zakupów. Według badań przeprowadzonych w sierpniu 2011 roku przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, każdy z kupujących spotkał się z problemem podczas dokonywania zakupów internetowych. Respondenci najczęściej wymieniali brak fotografii produktu oraz kłopot ze znalezieniem szczegółowych informacji o produkcie. Problem bezpieczeństwa swoich danych wskazało 22 proc. badanych.
Korzystając z usług e-sklepu, warto sprawdzić, czy podane są pełne dane sprzedającego, takie jak adres, telefon, NIP oraz REGON. Warto posłużyć się również opiniami czy znakami wiarygodności sklepów, takimi jak nadane wyróżnienia i certyfikaty.

zaufany sklep internetowyAby e-zakupy one bezpieczne, dany sklep powinien charakteryzować się takimi cechami jak rzetelność, terminowość, sprawność obsługi klientów oraz pełna wiarygodność i bezpieczeństwo transakcji. Uczciwa firma, która kieruje się tymi wartościami, osiąga sukces ponieważ ma stałe grono zadowolonych klientów oraz jest postrzegana jako wiarygodny partner biznesowy.

Niewątpliwie, na wizerunek godnej zaufania firmy ma wpływ opinia klientów i partnerów biznesowych. Istotną rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy odgrywają również wspomniane certyfikaty. Świadczącym o wiarygodności e-sklepu certyfikatem jest Certyfikat Zaufany Sklep Polskiej Grupy Certyfikującej.

Uzyskanie tego Certyfikatu jest potwierdzeniem, iż dany sklep jest wiarygodnym punktem sprzedaży. Działa zgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, umożliwia klientom przeprowadzenie bezpiecznych i nie budzących wątpliwości transakcji. Certyfikowane sklepy mają stabilną pozycję na rynku i są częściej wybierane przez klientów oraz kontrahentów.

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej, liczba prywatnych e-biznesów wciąż rośnie. Dokonując zakupów w sieci, warto więc uzyskać jak najwięcej informacji na temat sprzedającego, zapoznać się z opiniami innych konsumentów oraz zwrócić uwagę na posiadane przez firmę certyfikaty.

Top

Masz pytania ? 61 307 23 13

Otrzymuj najnowsze informacje.