Polska liderem zmian rankingu Doing Business 2013 | Polska Grupa Certyfikująca

Blog

Polska liderem zmian rankingu Doing Business 2013

W dniu 23. października  2012 Bank Światowy opublikował prestiżowy ranking „Doing Business 2013”, który ukazuje, które miejsca na świecie są najatrakcyjniejsze do prowadzenia biznesu. W tegorocznej edycji Polska awansowała o 7 pozycji.

55. miejsce w rankingu nie jest może jeszcze powodem do największej dumy, gdyż to nadal odległe od czołówki miejsce, ale na uwagę zasługuje dodatkowy podranking, pokazujący kraje, które zrobiły największe postępy od zeszłego roku. Tu nasz kraj znalazł się na 1. miejscu i stał się swoistym fenomenem zestawienia.

Ranking ma za zadanie ukazać swobodę prowadzenia działalności gospodarczą w różnych krajach świata. Analizy obejmują 185 krajów.

W tym roku podkreślono, że żaden kraj nie dokonał tak licznych zmian i takich postępów w ułatwieniu prowadzenia biznesu, jak właśnie Polska. W raporcie wskazano na ułatwienia związane z rejestrowaniem działalności gospodarczej, zmiany podatkowe oraz rozwiązania związane z prawem upadłościowym.

Co ważne, Doing Business jest brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych przez zagranicznych inwestorów. Jest to bardzo dobra wiadomość dla biznesu w naszym kraju.

źródło zdjęcia: www.doingbusiness.org

Top

Masz pytania ? 61 307 23 13

Otrzymuj najnowsze informacje.