Płatności za zakupy online | Polska Grupa Certyfikująca

Blog

Płatności za zakupy online

Co trzeci polski internauta robi zakupy przez Internet przynajmniej raz w tygodniu. Do najchętniej kupowanych produktów należą sprzęt RTV/AGD, odzież i obuwie oraz – coraz częściej – artykuły codziennego użytku, takie jak kosmetyki, atykuły spożywcze oraz chemiczne. Polacy decydują się najczęściej na popularne polskie strony, które akceptują płatność przy odbiorze, poprzez dokonanie przelewu, bądź za pośrdnictwem płatności internetowych. Omijają szerokim łukiem nowo powstałe sklepy internetowe, które często mają dużo ciekawszą ofertę, jakościowo oraz cenowo nie odbiegającą od ofert uznanych zagranicznych sieciówek. Wynika to z braku posiadania kart kredytowych oraz niewiedzy jak można sobie z tym problemem poradzić. Co zatem zrobić, gdy konsument nie posiada wypukłej karty z numerem CVC2/CVV2? Istnieje kilka możliwości. Po pierwsze należy sprawdzić, czy sklep akceptuje płatność Paypal. Na tę formę płatności decyduje się coraz więcej sklepów internetowych, także polskich. Paypal umożliwia firmom oraz klientom indywidualnym posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. Działa na zasadzie wirtualnej portmonetki. Pierwszym krokiem jest założenie swojego konta na paypal.com. Następnie należy doładować konto dokonując przelewu. Po pojawieniu się pieniędzy na koncie, można robić zakupy za wpłaconą kwotę.

Jeżeli sklep internetowy nie akceptuje płatności poprzez Paypal, można zaopatrzyć się w kartę kredytową prepaid. Można doładowywać ją tak, jak telefon, a po wykorzystaniu wyrzucić. Warto zapoznać się z ofertę banków, które oferują usługę takiej jednorazowej karty. Chcąc dokonać zakupu nie odchodząc od komputera, można nabyć jednorazową kartę Visa przez Internet.

Pomimo kilku alternatywnych możliwości, zakupy kartą embosowaną (wypukłą, kredytową), wciąż pozostają najwygodniejszą formą płatności. Ich użycie jest bardzo proste. Aby zapłacić za zakupy kartą kredytową należy podać jej numer, datę ważności oraz kod zabezpieczający CVC2/CVV2. Coraz częściej banki wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia. Po dokonaniu standardowej autoryzacji karty, bank prosi o podanie wcześniej ustanowionego hasła. Istnieje też opcja dostawania jednorazowych haseł poprzez wiadomość sms.

Najważniejsze, by korzystać ze sklepów certyfikowanych, które zapewniają bezpieczeństwo zakupów. Nawet małe czy nowe sklepy internetowe mogą zapewnić bezpieczne zakupy. Certyfikat Zaufany Sklep to prestiżowe wyróżnienie dla sklepów, które zajmują się sprzedażą w Internecie. Mogą go uzyskać tylko te sklepy internetowe, które spełniają wszystkie kryteria sprawności obsługi klientów, rzetelności, terminowości wywiązywania się z transakcji oraz prowadzą nienaganne praktyki biznesowe.

Zakupy online są obecnie najwygodniejszą formą nabywania towarów. Należy się nie bać nowości – płatności przez Internet są bezpieczne, wygodne i, co najważniejsze – tańsze. Taka forma zakupów, która do niedawna była domeną młodych internautów, jest coraz popularniejsza w Polsce. Obecnie za pośrednictwem Internetu można kupić wszystko: sprzęt RTV/AGD, odzież, obuwie, artykuły chemiczne oraz spożywcze, a nawet leki. Warto zapoznać się z ofertą internetowych aptek, które kuszą bardzo niskimi cenami najpopularniejszych produktów.

Top

Masz pytania ? 61 307 23 13

Otrzymuj najnowsze informacje.