Jak znaleźć partnera zagranicznego? | Polska Grupa Certyfikująca

Blog

Jak znaleźć partnera zagranicznego?

Każdy przedsiębiorca za jeden z najważniejszych celów bierze sobie nieustanny rozwój działalności. Jeżeli w skali kraju biznes posiada już ugruntowaną pozycję, warto zastanowić się nad wkroczeniem na rynki zagraniczne. W przypadku sukcesu pojawią się same korzyści, nie tylko zwiększą się wpływy, ale też prestiż marki zacznie budować się poza granicami Polski. To przynosi kolejny profit mający wpływ na całą gospodarkę – Polska, jako dość młoda demokracja z gospodarką wolnorynkową, coraz bardziej zacznie być postrzegana jako państwo, z którym warto dobijać targu.

 

Mówiąc o targach, dobrym pomysłem jest zgłaszanie chęci uczestnictwa w różnych międzynarodowych eventach. Za znakomity przykład mogą służyć Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są niekwestionowanym liderem przemysłu targowego nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. Oczywiście takich targów warto poszukać poza granicami naszego kraju, gdzie zagraniczni inwestorzy mogą przyjrzeć się ofertom osobiście.

 

Polecane jest także zarejestrowanie się do międzynarodowych izb gospodarczych działających na terenie Polski, które zrzeszają wielu przedsiębiorców. Ścisła współpraca w takich izbach pomaga w zawieraniu korzystnych dla obu stron umów.

 

Żeby podnieść prestiż firmy wśród zagranicznych podmiotów bardzo ważne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu, który będzie podkreślał jakość prowadzonej przez nas działalności. Jednym z takich zaświadczeń jest Certyfikat Wiarygodny Eksporter. Tytuł Wiarygodnego Eksportera pozwala na podkreślenie znaczenia działalności eksportowej w rozwoju przedsiębiorstwa.

 

Oczywiście potencjalnego partnera trzeba sprawdzić, aby nie nawiązać współpracy z nierzetelną firmą. Pomóc może w tym polska placówka dyplomatyczna w danym kraju. Przydatna będzie wiedza dotycząca nieruchomości jakie posiada dana firma, ilu zatrudnia pracowników, czy ma jakiekolwiek długi, jak wygląda jej stabilność finansowa, z kim dotychczas współpracowała.

 

Trzymając się tych zasad szanse na znalezienie odpowiedniego partnera biznesowego będą dosyć wysokie a firma będzie na dobrej drodze do wejścia na zagraniczny rynek zbytu.

Top

Masz pytania ? 61 307 23 13

Otrzymuj najnowsze informacje.